Уже триває підготовка до виборів. Представники громадських організацій сподіваються, що явка буде вищою, ніж у минулі рази. Оскільки готується закон щодо спрощення голосування військовослужбовців, переселенців та осіб, які проживають не за місцем реєстрації.

Наразі, щоб виконати громадянський обов’язок особам, які проживають не за місцем реєстрації треба написати заяву у відділі державного реєстру виборців та документально пояснити причину свого місця перебування. Через такі умови чимало військових і переселенців не може взяти участь у виборах. Відтак до найближчих виборів ситуацію планують змінити.

«Якби працював реєстр фізичних осіб і персональний електронний кабінет виборця, голосувати було б простіше зокрема переселенцям чи військовим. Зараз ця процедура є занадто ускладненою. Оскільки людина, яка проживає у Севастополі повинна приїхати у Херсонську область, написати відповідну заяву, яку треба написати раніше, бо в день виборів не можна писати. Потім ще окремо приїжджати на вибори. Тому є відкритим питання щодо голосування через Інтернет. Але поки конкретних рішень чи пропозицій немає», – відзначив на прес-клубі у Тернополі голова ради ВГО «Центр підтримки громадських ініціатив» Андрій Карташов.

Громадські активісти сподіваються, що питання до наступних виборів буде вирішене, і більшість військовослужбовців голосуватиме.