Невдоволені позичальники пікетували Нацбанк у Тернополі.

Беручи кредити у валюті у 2007 році за курсом 5,5 позичальники не задумувалися над тим, що долар може подорожчати. Зараз люди бідкаються, іноземні гроші зросли у ціні, а заробітні плати залишились на тому самому рівні. Сплачувати заборгованості перед фінустановами не мають можливості.

«Коли курс став 12, з квітня місяця я вже погашати кредит не можу. І я хочу сказати, що ця ситуація типова. На сьогоднішній день вже 90% позичальників не можуть свої кредити платити», – каже Інна Старостенко.

Обурені позичальники кажуть, з своїми проблемами звертаються в суди, проте безрезультатно.

«Ми зверталися в суди. Суди підтримують цілком банки. В судах нам часом говорять чому ви йдете в суди, якщо регулятором є НБУ. Ми зверталися в НБУ, НБУ говорить ідіть в суд. І в нас получається така ситуація, як футбол», – пояснює Алла Смик.

Вирішити питання та дійти згоди стосовно позичених коштівреально, проте Національний банк на це вплинути наразі не може.

«Вирішення даного питання – це є компромісне. Тобто завжди буде знайдений компроміс між позичальником і комерційним банком», – запевнив начальник управління Національного банку України в Тернопільській області Роман Романик.

Як розвиватимуться події навколо банків та позичальників і чи не прийдуть обурені люди під стіни фінустанови ще раз наразі невідомо.

Джерело: ІНТБ