Професійне свято яке, за традицією, відзначають 20 грудня чимало досвідчених тернопільських міліціонерів зустрінуть вже у відставці.

За даними з наших джерел до відділів кадрів МВС Тернопільщини щодня поступають заяви про достроковий вихід на пенсію. Пишуть їх не молоді необстріляні постові і не “лузери”, що носять сержантські погони по 20 років, а старші чини: капітани, майори і вище. Про репресії чи, боронь Боже,  реформи міліцейської служби тут не йдеться. Все набагато простіше і прагматичніше. Офіцери, які відслужили в органах більше 20-ти років отримують право вийти у відставку з усіма почестями і солідним матеріальним додатком. Не секрет, що у колишніх правоохоронців пенсійні виплати нараховуються трохи інакше, ніж іншим громадянам. Наприклад, вони отримають пенсію розміром 90% від посадового окладу. Її розмір зростає, якщо збільшуються зарплати в діючих міліціонерів. В навантаження до переліченого, виплачується вихідна допомога в розмірі 25-50% місячного окладу за кожен рік служби. Ну і профспілкові санаторії, медичне забезпечення, право на зберігання зброї на закуску.

Якщо в інших сферах людина йде з роботи підстаркуватим чоловіком, розмінявши сьомий десяток, то з МВС виходять ще молоді, енергійні 40-річні мужчини в повному розквіті сил, доброму гуморі і з непоганими зв’язками. Таку “лафу” своїм підлеглим організував ще генерал Білоконь, який драпанув від Помаранчевої революції аж до Москви. Правда з персональною пенсією у 100 тисяч гривень.

Справедлива така система чи ні? Чи відробляють нинішні міліціонери свої пільги – судіть самі. Заковика в тому,  нова пенсійна реформа позбавляє їх можливості отримати повну пенсію за 20 років вислуги. Тому кадровики МВС у Тернополі і райцентрах приймають від 40-45-ти річних офіцерів заяви пачками. Головне встигнути до 1 січня!  Там Новий рік і нове життя. А на звільнені вже крісла шикується черга молодих і незакомплексованих.

Андрій Мальований, “За Збручем”