На початку тижня президент України підписав закон про амністію учасників масових акцій протесту. Згідно документу, проти цих громадян має бути припинене кримінальне та адміністративне переслідування.

МовчанПісля опублікування закон вступив в дію, так заарештованого на 5 дів активіста одеського Євромайдану звільнили від адміністративної відповідальності.

Апеляційний суд Одеської області від 27 грудня постановив задовольнити скаргу одного з організаторів “Євромайдан-Одеса” Олексія Чорного.  “Ухвалу Приморського районного суду Одеси від 26 листопада 2013 року, якою Чорний Олексій Сергійович був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. ст. 173,185 КУпАП – скасувати й провадження у справі закрити”, – йдеться в ухвалі.

 Крім того, Чорний “не має відповідальності за адміністративне правопорушення”.

Тим часом в Тернополі виконувати закон не спішать. Проти керівників Євромайдану Володимира Стаюри, Марії Чашки та Матрії Баб’юк триває кримінальне переслідування. Ведеться слідство проти громадської організації “Файне місто” та депутата облради Степана Барни, який вивісив на адмінбудівлі ОДА прапор Євросоюзу.