На  адресу “За збручем” прийшов лист від клубу молодих журналістів “Вітамін”. Розділяємо справедливе обурення авторів. У гонитві за “довгим рублем” підприємці забувають про святі речі.

.

Кожного року у третю неділю травня вся Україна вшановує пам`ять жертв політичних репресій.  Цього року цей день припав на 15 травня. Навіть прем’єр-міністр Микола Азаров обмежив проведення розважальних заходів. Інформацію поширює прес-служба Кабміну.

Про це, здається, забули у ТРЦ «Подоляни». Сьогодні тут відбудеться виступ відомого гурту «Бумбокс».

Невже навіть Тернопіль, найбільш українізоване місто, забуває про свій обов’язок згадати трагічні події в історії України, викликані насильницьким впровадженням комуністичної ідеології?

Сталінські репресії пролились великою плямою крові по всій Україні. НКВС планував знищити цілі верстви населення, як, зокрема, священиків, колишніх учасників антибільшовицьких військ, тих, хто бував за кордоном чи мав там родичів, іммігрантів з Галичини; навіть прості громадяни гинули у величезних кількостях. Про масштаби «Великої чистки» свідчить, зокрема, знайдене у Вінниці під час другої світової війни масове поховання 10 тис. розстріляних у 1937-1938 рр. місцевих жителів. З огляду на брак інформації західним ученим важко встановити загальну цифру людських втрат, яких завдав сталінський терор. За приблизними підрахунками в усьому Радянському Союзі між 1937 і 1939 рр. близько 500 тис. чоловік було страчено й десь від 3 до 12 млн. заслано до таборів. У світлі вищезгаданих чинників можна припустити, що на Україні число жертв терору було надзвичайно високим.

Товариство! Вшановування жертв терору – це наш обов’язок, а не просто черговий текст Указу Президента України. Це наша історія, це наші предки. Ми українці і ми маємо пам’ятати минуле, щоб впевненішими кроками і у правильному напрямку йти у майбутнє.

P.S. Пригадується, що під час останньої виборчої кампанії Василь Чубак, якого вважають  співвласником ТРЦ “Подоляни”, позиціонував себе як патріота та християнина. На це вказують його численні зображення на біг-бордах в нашому місті. Виходить, на жаль, що все це лише слова. Діла – інші.