Директор Інституту світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України Юрій Пахомов вважає, що Україна найбільш успішна при зовнішньому управлінні.

.

Про це він заявив сьогодні в Москві, виступаючи на міжнародній конференції «Росія-Україна: гуманітарні та економічні основи стратегічного партнерства. Кроки до модернізаційного альянсу?», – пише “Сегодня”.

«Чому Україна при СРСР була успішною? Тому що нею управляли ззовні, хоча керували самі українці … Україна обмежено входила до складу України і звикла, щоб зверху нею командували», – сказав Пахомов.

За його словами, «Україна байдужа до державності».

При цьому, зазначив Пахомов, якщо Україну виділити з СРСР, вона займала 10-е місце в світі з розвитку.

Як вважає Пахомов, українці ніколи не були державниками, вони одинаки і це підтверджують прислів’я та приказки. «Коли мова йде про неспроможність Україні, насамперед цю неспроможність потрібно віднести до державності … Народ Україна байдужий до держави. Це невипадково, немає потужної держави, тому що її ніколи не було », – додав він.

Пахомов переконаний, що основна частина України «тулиться» не до Євросоюзу, а до Росії, але влада України «мляво взаємодіє з Росією, незважаючи на симпатії українців».

При цьому Пахомов упевнений, що еліта Україна буде завжди проти Росії, оскільки в разі об’єднання вони стануть губернаторами замість самостійних керівників.

Він заявив, що дві третини населення України в тій чи іншій формі виступають за співпрацю з Росією. «Якщо від цього відняти галичанські підходи, то це майже 80%. Якщо б об’єдналися Україна і Росія, а галичанам дали свободу, це було б чудово », – підкреслив Пахомов.

Також, за його даними, лише 6% українців хотіли б жити в нинішній Україні, 20% – в Євросоюзі, а 35% – в СРСР. Однак Пахомов не повідомив, звідки у нього такі дані.

Посилаючись на неназване опитування, він також сказав, що 70% українців хотіли б бачити президентом України Петра I, а 20% – Йосифа Сталіна.

На думку Пахомова, інтеграція в Європейський Союз шкідлива для України, оскільки це орієнтація на утримання. «Нинішня Європа – це породження пекла. Нинішні європейці в жаху від мусульман, нинішні європейці не знають, що робити з ЄС. Вже створена комісія, яка розроблятиме способи відлучення країн від ЄС», – сказав Пахомов.