Щорічне комплексне дослідження рівня економічних свобод, який суттєво впливає на життєвий рівень мешканців країн, проводить американська Heritage Foundation

Оцінка економічної свободи в Україні, йдеться у дослідженні, становить 45,8 балів, що ставить нас на 164-те місце серед 179 країн світу. За рік ця оцінка погіршилася на 0,6 пункта, в першу чергу через зниження державних витрат і збільшенні рівня корупції. Україна займає останнє з 43 країн у Європи, і її загальний бал нижче, ніж середні світові показники.

Глобальний економічний спад нівелював економічне зрозстання нашої країни. Очікувалося, що членство у Світовій організації торгівлі допоможуть провести суттєві реформи. Але про них лише говорять політики. Американські експерти сподіваються, що ріст експорту металів дозволить відновити зростання української економіки.

В дослідженні квказується, що тиск на бізнес підриваює розвиток приватного сектора. Втручання держави і постійну загрозу експропріації обмежує ділову активність і розлякує інвесторів. нерозвиненість фінансового сектору України не дозволяє видавати дешеві кредити. У той ще час нормативна база і далі непрозора і обтяжлива.

У Вашингтоні не помітили прийняття розрекламованого Податкового Кодексу, який викликав суспільне протистояння. Мабуть там уже звикли, що прийняті у нас закони зовсім не обов’язково хтось виконуватиме.

На 20-му році незалежності Україна опинилася 16-. з хвоста (!!!) у загальносвітовому списку, в компанії таких “економічних тигрів”, як Чад, Узбекистан, Ангола і Соломонові острови.

Звичайно, це дослідження не стосується розміру валового продукту чи доходу на душу населення, але чітко демонструє ставлення влади до бізнесу і можливість займатися хоч чим небудь корисним в нашій країні. Навіть у Росії підприємцям живеться легше (143 позиція).

Найбільш вільними економіками уже тривалий час залишаються Гонконг, Сінгапур, Австралія та Канада.

за матеріалами економічних інформагентств.