Міське керівництво гостро поставило питання про оптимізацію витрат. Яким чином це відбуватиметься, наразі невідомо, проте начальник управління освіти Ольга Похиляк запевнила, що до кінця року про закриття цих закладів не може йти мови, – розповідає Номер один.

За словами Ольги Петрівни, чутки про закриття виникли через те, що у цих школах доволі мала кількість учнів, натомість приміщення досить великі. «Наразі питання про закриття цих навчальних закладів не розглядається, тому громада Пронятина та Кутківців може бути спокійна, – каже начальник управління освіти. – Зважаючи на те, що на ЗОШ №30 минулого року міська рада витратила багато коштів для створення спортивної бази, ми працюватимемо над вдосконаленням роботи у цьому напрямку».

У ЗОШ №30, що у Пронятині, навчається 92 учні: 62 – стаціонарних школярів, 30 – учні спортивного класу, які цілодобово проживають та харчуються на базі школи. У ЗОШ №25, що у Кутнівцях, навчається близько 130 учнів. Однак питання про перенесення цих шкіл в інші приміщення не розглядається. Нагадуємо, що у Кутківцях триває будівництво приміщення для нової школи, проте на його завершення потрібно не менше 15 млн. грн. Так як міський бюджет не може дозволити собі таких витрат, то про строки завершення будівництва говорити поки що рано.

– Мікрорайон Кутківці дуже швидко розбудовується, тому потреба в школі там є, однак є проблеми з коштами. Наразі будівля збудована та накрита, але для того, щоб розпочати там навчання, цього недостатньо, – каже Ольга Похиляк. – Стосовно Пронятинської школи, то там є велике приміщення, тому плануємо збільшити у закладі кількість учнів. До того ж там є серйозна спортивна база. Ми працюємо над тим, щоб у  весняний та літній періоди її можна було ще якось використовувати та розвивати.

Як варіант економії коштів, управління освіти розглядає оптимізацію мережі класів та скорочення адмінресурсу за рахунок вихователів, запланованих для роботи у спортивних класах. Ці школи особливі, тому що знаходяться у віддаленому мікрорайоні, й управління освіти намагається знайти варіанти збереження цих навчальних закладів, проте Ольга Похиляк не відкидає можливості того, що з нового навчального року ці школи припинять свою роботу.

Зоряна Гарасимів, газета «Номер один»