Сьогодні на Тернопільщині перебуває  Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Григол Катамадзе. Нагадаємо, приїхав він на запрошення голови обласної ради Олексія Кайди. Це перший візит дипломата до нашого краю.


–        На жаль, я вперше в Тернополі, але багато чув про ваш край. Думаю, що однією із складових нашого двостороннього економічного співробітництва є і Тернопільський край. Буквально декілька днів тому з Тернопільської області відвантажили першу частину пшениці, яка пішла до Грузії, – сказав дипломат

Григол Катамадзе запевнив, що Грузія готова поділитися із нами досвідом у питанні реформування життєдіяльності регіонів. Очікується, що вже найближчим часом буде укладено угоду між Тернопільщиною та Аджарією. Принаймні перший крок вже зроблено – сьогодні підписали протокол про наміри. Як розповів голова обласної ради Олексій Кайда, область зобов’язалася сприяти налагодженню тісних взаємостосунків, обміну культурним, спортивним досвідом тощо. Обговорили і можливість відкриття у Тернополі грузинського консульства. Щоправда, коли це буде наразі невідомо.

Але міський голова Сергій Надал вже пообіцяв надати усю необхідну допомогу. На його думку, консульство стане своєрідним центром, через який буде відбуватися культурний обмін, обмін  спільними інвестиційними проектами і взагалі подальша співпраця між двома країнами. До речі, Тернопіль є містом-побратимом грузинського Батумі.

–        Я думаю, що два міста-побратима зроблять все, щоби багато мешканців Тернополя приїжджали з бізнесом, відпочивали в Батумі на узбережжі Чорного моря. І я думаю, що і грузини будуть приїжджати в Тернопільській край, в Тернопіль для того, щоб також робити бізнес з колегами і відпочивати, – висловив сподівання Посол Грузії.

А розпочнуть налагоджувати цей зв’язок вже найближчим часом. З 28 лютого по 6 березня, за попередніми даними, триватиме офіційна поїздка делегації Тернопільської міської ради до Грузії. Планується, що місцеві чиновники на чолі з мером зустрінуться з керівництвом міст Тбілісі та а Батумі. Це, до речі, вже буде другий закордонний вояж Сергія Надала і Ко.

P.S.: Посприяти відкриттю консульства зможе і впливова грузинська діаспора. Один з її представників Автанділ Мдінарадзе якраз претендує на посаду голови Збаразької райадміністрації Тернопільської області.

Адріана Макаренко