Урочисте відкриття та освячення оновленої каналізаційно-насосної станції №5 відбулося сьогодні у Тернополі, повідомляє сайт міської ради.

Каналізаційна насосна станція №5 (КНС-5) експлуатується з 1969 року. До неї надходять каналізаційні стоки з частин мікрорайону «Східний»: бульвару Данила Галицького, вулиць Лесі Українки та Степана Бандери. Зважаючи на аварійний стан станції, міське керівництво спільно з колективом КП «Тернопільводоканал» прийняло рішення про її комплексну реконструкцію. Тривала вона близько трьох років.

Роботи розпочали з оновлення огорожі, оскільки КНС-5 розташована в парковій зоні. Відтак, було здійснено капітальний ремонт будівлі станції з врахуванням сучасних вимог до такого виду об’єктів, встановлено автоматичну систему управління насосними агрегатами (АСУ). Як результат – понад 20 відсотків економії електроенергії, скорочення кількості обслуговуючого персоналу до двох чоловік удень та одного – вночі, що обумовило зменшення навантаження на тариф, надійність роботи станції та зростання якості послуг.

Загальна вартість робіт з реконструкції станції та придбаного обладнання становить понад 600 тис. грн. Фінансування здійснювалося з двох джерел: спеціального фонду міського бюджету та власних коштів КП «Тернопільводоканал».