.

На безкоштовний майстер-клас з каліграфії запрошує усіх охочих тернополянин Микола Більчук. Навчання відбудуться у вівторок, 5 липня, у медичному коледжі на вул.Текстильній, 8А. 

.

Керівник україно-японського центру “Дарума”, віце-президент Всеукраїнської федерації “Кендо” Микола Більчук вивчає ієрогліфи під керівництвом знайомих японців та є учнем єдиної в Україні Київської школи каліграфії. Тепер цим мистецтвом хоче поділитися із тернополянами. Про це пише “20 хвилин”.

– Коли я почав цікавитись ієрогліфами, то дуже здивувався, коли не знайшов людину ні в Хмельницькому, ні у Львові, Івано-Франківську, Чернівцях та Рівному, яка б розбиралася у ієрогліфах, – розповідає пан Більчук.

Тернополянин планує навчати каліграфії усіх охочих і в інших містах України. Уже має запрошення в Ужгород та Чернівці.

– Відчуття спокою та врівноваженості з’являється після написання ієрогліфу, – каже чоловік. – Це мистецтво медитації. Під час роботи зникають негативні емоції, руйнівні думки.

Написання ієрогліфів впливає на емоції людини.

– Кожен дотик пензля до паперу, кожен рух, може змінити настрій, – каже пан Більчук. – Я став врівноваженішим – це помітили всі знайомі. Окрім того, в мене змінився почерк. А це, як кажуть графологи, пов’язано зі змінами в характері.

Микола Більчук мріє відкрити у Тернополі філіал японської школи каліграфії. Каже, що це навчання для тих, хто хоче досягти внутрішнього розвитку, наповненості, стати успішним.

– Японець, щоб стати майстром каліграфії, вчиться не один рік. Адже ієрогліф у різних сполученнях може мати до 50-ти різних значень, – продовжує чоловік. – Для нас каліграфія цікава тим, що через місяць занять відчуваєш внутрішні зміни.

Під час майстер-класу пан Більчук обіцяє учасникам й теоретичне та практичне знайомство з цим мистецтвом.

– Про каліграфію я можу розповідати годинами, – зізнається тернополянин. – Але не менш важливо побачити, як під час написання ієрогліфа дихати, тримати руку.

Тернополяни також зможуть побачити деякі “диковинки” каліграфії.

– Мої друзі-японці нещодавно подарували мені рисовий папір. На ньому можна малювати ієрогліфи водою, – усміхається пан Більчук. – Коли торкаєшся паперу пензлем – з’являється чорна лінія, Коли вода висихає — папір стає знову білим. Писати ієрогліфи на такому папері треба дуже швидко.