Між тернопільськими будівельниками та пайовиками конфлікти не вщухають. Цього разу до журналістів звернулись люди, які близько п’яти років тому вступили в дольову участь, аби придбати житло у багатоквартирному будинку, яке зводиться на вулиці Київська, 6, – повідомляє ІНТБ.

– Багато аферистів є, крім Щепановського, і ми вже так дійшли до цієї межі, що далі ми вже не можемо і не маємо права мовчати, не можемо тому, що ми вклали кошти і не можемо отримати житло, а не маємо права, тому що треба це все довести, на нашу думку до тернополян, щоб також хтось другий не попадався в ці самі сіті, – каже голова кооперативу «Житлобуд-люкс» Петро Мокрій.

Люди переконують, будинок мав бути зданий у 2009-му році. Але сьогодні дім ще без даху та підведених комунікацій. Дольовики звинувачують в цьому приватне підприємство, яке проводить будівельні роботи на об’єкті.

– Мої батьки особисто, ну вже сімдесят років, це з дня на день, знаєте, міняється життя, хочуть ще теж пожити в своїй хаті, важко, плачемо і ридаємо, просимо посприяти, – зазначає заступник голови кооперативу «Житлобуд-люкс» Вікторія Лукович.

У свою чергу директор приватного підприємства каже, будівництво неможливо проводити, адже коштів на це немає. Самі ж дольовики грошей не перераховують.

– Єдина причина затримки затягування будівництва є просто несвоєчасна і неповна сплата пайових внесків. Справа в тому, що на момент планового закінчення будівництва – це червень 2009-го року, стовідсотково сплатили пайову участь тільки одинадцять пайовиків, маючи, будинок має 53 приміщення, зрозуміло, що з вартості одинадцяти приміщень 53 не можна збудувати, – пояснює директор «Приватбуд А» Аркадій Шмідт.

В будинку, який зводиться на вулиці Київська, шість, передбачено сорок п’ять квартир. Також виділені квадратні метри під офіси та творчі майстерні. Для чого і для кого ці приміщення, дольовики не знають.

– Практично ми то договір заключали на 45-ти квартирний, а вони б’ють, що там вже буде творча майстерня, але продаються, як житлові квартири, – зазначає заступник голови кооперативу «Житлобуд-люкс» Вікторія Лукович.

– Творча майстерня – це нежитлове приміщення, хоч і планування ідентичне квартирі, один в один це квартира, воно знаходиться на десятому поверсі, його статус нежитлового приміщення, там інша плата за комунальні послуги і так далі, – пояснює Аркадій Шмідт.

За власний кошт пайовики провели експертизу, яка довела недостачу близько двох з половиною мільйонів гривень.

– Експертиза виявила, є дані десь до двох з половиною мільйонів розкрадань, ну як розкрадань, взяли в нас кошти, а в будинок їх вклали на 2,5 мільйона менше, ніж ми заплатили, – повідомив Петро Мокрій.

Підрядник пояснює, де ці гроші.

– Два з половиною мільйони, яка ходить з вуста в уста, два з половиною мільйона гривень – це взята з акту перевірки КРУ два з половиною мільйони нами сплачено податків до державного бюджету, яким чином вона перетворилася на вкрадені кошти я не знаю, – стверджує він.

Окрім пайовиків недобудованого об’єкту, своє обурення висловлювали й мешканці сусіднього будинку на вулиці Київська, 6Б. Люди запевняють, що не можуть отримати права власності на житло. П’ятнадцятиквартирний будинок зводили ті ж будівельники з фірми «Приватбуд А». Зміни у Кабінеті Міністрів України, щодо порядку передачі будинку й затягнули оформлення документів, пояснює її директор.

– Десь я думаю, що за тиждень, за днів десять, то питання розв’яжеться, тому що частина документів вже знаходиться в квартирному відділі. Нам треба виправлену частину долучити туди, в квартирний відділ і люди будуть отримувати право власності, ніякої перестороги, ніякої загрози для них не існує, – запевнив Аркадій Шмідт.

Аркадій Шмідт переконує, проблем із документацією в фірми, яку він очолює – немає. Конфлікт виник через непорозуміння.