29 березня перестало битися серце надзвичайно доброї людини, письменника, літературознавця, краєзнавця, мудрого друга і наставника, уродженця Теребовлянщини Михайла Ониськіва.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив краєзнавець та журналіст Віктор Уніят.

Світлої пам’яті пан Михайло був людиною енциклопедичних знань, яка багатьом допомогла на їхній життєвій дорозі. На жаль, відходять справжні”, – йдеться у повідомленні.

Чин похорону відбудеться сьогодні, 30 березня, о 10:30, у Домі печалі, повідомляє Терен.

Михайло Ониськів народився 3 грудня 1941 року в с. Ласківці, нині Тернопільського району Тернопільської області — український краєзнавець, журналіст, літературознавець, громадсько-політичний діяч. Член НСЖУ (1966), член ВУСК (2000). Заслужений журналіст України (2017).

У 1991 — співзасновник і перший головний редактор журналу «Тернопіль», 1992 — співзасновник газети «Русалка Дністрова» (м. Тернопіль). У 1994—1998 — головний редактор видавництва «Збруч» (м. Тернопіль). Згодом — референт ректора і прескур’єр Тернопільського фінансово-економічного інституту (нині Західноукраїнський національний університет).

Член редакційної колегії енциклопедичного видання «Тернопільщина. Історія міст і сіл».

Має на рахунку понад три тисячі різножанрових, у тому числі наукових, публікацій у книгах, збірниках, журналах, у районній, обласній і всеукраїнській періодиці. 

Нагороди:

  • Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Братів Богдана та Левка Лепких (2000)
  • Тернопільська обласна премія імені Петра Медведика в галузі краєзнавства (2011)
  • лауреат обласного конкурсу «Людина року-2011».
  • орден князя Костянтина Острозького (2014) — за краєзнавчі дослідження[2]
  • обласна премія в галузі культури в номінації «Краєзнавство — імені Петра Медведика» — за видання енциклопедичного тритомника «Тернопільщина. Історія міст і сіл».

Світлина Миколи Василечка