Сьогодні на Центральному ринку Тернополя не було пшона. Воно, слідом за гречкою, починає зникати з українських прилавків.

Пшона у Тернополі не лише поменшало, воно подорожчало. Сьогодні в одному з магазинів міста кілограм пшоняних круп коштував 15 гривень 40 копійок, повідомляє телеканал TV-4.

За пшоном на центральному ринку Тернополя – хоч свічкою світи. Продавці розводять руками – у продажі його нема вже давно. Причини на ринку не знають – підприємці, які раніше безперебійно постачали пшоно, припинили це робити.

– Пшона вже нема десь місяць. Остання ціна була 4,75, – розповіла продавець ринку пані Ірина.

Пані Ірина розповідає – покупці часто запитують і за пшоном, і за гречкою. Та не знайшовши їх ніде, беруть інші – дешевші крупи.

– Зменшилися торги, торгів нема зараз ніяких, все дорого. Люди жаліються, нема зарплати, пенсія дуже мала. І обмежують себе у всьому. Зараз почали більше брати рис, на пшеничну кашу перейшли, на ячмінні каші, які дешевші. – каже продавець.

Проте знайти пшоно все-таки вдалося – в одному із магазинів Тернополя. 15 гривень, 40 копійок – ціна одного кілограма круп, повідомляє TV-4.