Облдержадміністрація пропонує присвоїти одній з вулиць Тернополя назву “Героїв Чорнобиля”.

З такою пропозицією ОДА звернулася до Тернопільської міської ради.

Про це йшла мова сьогодні на засіданні оргкомітету з підготовки та проведення заходів, пов’язаних із 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.

На засіданні також обговорено заходи, які планується провести в області за нагоди 25-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

Зокрема, 26 квітня у Тернополі відбудеться мітинг-реквієм біля пам’ятника чорнобильцям та вечір пам’яті в обласній філармонії.

Крім того, відбудеться зустріч голови обласної державної адміністрації і голови обласної ради з активом обласної організації “Союз Чорнобиль України”, під час якої буде відзначено грамотами і матеріальною допомогою активістів Чорнобильського руху.

ОДА підготувала подання про відзначення державними нагородами учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Під час засідання оргкомітету було проаналізовано хід обстеження матеріально-побутових умов учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 1 категорії (інвалідів), сімей, переселених із забруднених територій, та надати їм необхідну допомогу та диспансеризації учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілих дітей.

Поставлено завдання провести благоустрій територій меморіальних комплексів загиблих і померлих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З нагоди 25-их роковин Чорнобильської катастрофи відбудуться уроки пам’яті “Пам’ятай Чорнобиль” у загальноосвітніх та професійно-технічних закладах області, а в Шумську буде відкрито пам’ятник “Жертвам Чорнобильської катастрофи”. Релігійним організаціям області запропоновано провести поминальні панахиди за жертвами Чорнобильської катастрофи.