Прокуратура Тернополя порушила кримінальну справу стосовно службових осіб одного з державних підприємств за фактом зловживання ними службовим становищем, використання службового становища в інтересах приватного підприємства, якщо воно спричинило тяжкі наслідки державним інтересам, за статтею 364 Кримінального кодексу України, та директора приватного підприємства за фактом службового підроблення ним документів за статтею 366 КК України.

.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Тернопільської області.

Прокуратурою міста Тернополя встановлено, що державним підприємством у 2009 році проведено відкриті торги з закупівлі робіт з надбудови мансардного поверху адмінбудинку у центрі м.Тернополя.

Тендер на закупівлю робіт за державні кошти виграло приватне підприємство, з яким державне підприємство уклало відповідний договір на виконання підрядних робіт з реконструкції об’єкту незавершеного будівництва.

На виконання договору 21 жовтня 2009 року приватному підприємству перераховано аванс у розмірі 30% від загальної вартості договірної ціни, зокрема, 400 000 грн. для придбання матеріальних ресурсів, необхідних для виконання підрядних будівельно-монтажних робіт.

Перевіркою встановлено, що службові особи державного підприємства достовірно знаючи, що отримані в якості авансу кошти не використані відповідно до умов договору на придбання матеріальних ресурсів, перерахували фірмі кошти у розмірі 416 426 грн, не зменшивши при цьому дебіторську заборгованість, внаслідок чого заподіяли тяжкі наслідки державному підприємству на суму 386 532 грн.

Також перевіркою з’ясовано, що приватне підприємство для участі у тендері на виконання зазначених робіт за державні кошти надало завідомо неправдиві документи, зокрема, довідку опису технічних можливостей, у якій зазначено неправдиві дані щодо наявності у розпорядженні підприємства автомобільної, будівельної техніки й інструментів та довідку про досвід роботи, опис виконання аналогічних контрактів, виконання реставраційних робіт, у якій зазначено неправдиві дані щодо виконання аналогічних контрактів на інших об’єктах.

Слідство у справі ведуть у прокуратурі м.Тернополя.