13 підприємств теплокомуненерго ДК «Газ України» доручила відключити від газопостачання через борги за голубе паливо. «Тернопільміськтеплокомуненерго» серед цих підприємств Донецької, Дніпропетровської, Закарпатської, Кіровоградської, Луганської, Одеської, Харківської областей нема, та борг тернопільських виробників тепла – теж чималий, повідомляє телеканал TV-4.

– Ми надіємося, що до кінця опалювального сезону тернополяни будуть з опаленням і гарячою водою, незважаючи на те, що борги за природний газ дуже великі і на сьогодні вони складають 69,2 мільйона гривень. Споживання газу зменшується і найближчим часом в зв’язку зі зменшенням споживання газу борг почне зменшуватись за рахунок проплати, проте вирішити питання погашення боргу за рахунок поступлень від споживачів тепла – населення і бюджетних організацій та інших установ не вдасться в будь-якому випадку – каже заступник начальника КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Володимир Онишків.

Така впевненість комунальників базується і на практиці, і на економічних підрахунках, а причина боргу «Тернопільміськтеплокомуненерго», як і багатьох інших виробників тепла в Україні – у політиці держави. Ціну на газ для теплопостачальних підприємств «Газ України» підняв з першого серпня минулого року. Допоки НКРЕ затвердила нові, на 25% вищі тарифи на тепло і гарячу воду і вони з 1 лютого почали діяти в Тернополі, підприємство півроку нарощувало борги за голубе паливо, каже Володимир Онишків. Та й нові вищі тарифи – збиткові, бо в них закладено лише подорожчання газу та й то на 41%, а газ дорожчав наполовину, зросли й інші видатки. А не припиняє подачу газу «Тернопільміськтеплокомуненерго» «Газ України» через майже 70 мільйонів боргу тому, що кілька теплопостачальних організацій України мають борги, що обчислюються сотнями мільйонів, крім того, проплата за газ – 57% – у «Тернопільміськтеплокомуненерго» вища за середньоукраїнський показник 48%. Підстави ж сподіватись на те, що держава не перетворить теплопостачальні підприємства на банкрутів і компенсує їм різницю у тарифах, комунальникам дають безстрокові обіцянки, що лунають на щотижневих селекторних нарадах за участю найвищих членів Уряду.

– З часом з’являються вільні кошти в державному бюджеті і йдуть обіцянки, що ці кошти будуть використані на відшкодування різниці в тарифах теплопостачальним підприємствам України – каже Онишків. – Але це лише надії…