Судова «клітка» і охорона в класі. Так у тернопільських учнів з міської школи номер два розпочинають урок. Спеціальний кабінет обладнали під залу суду. Тут вже декілька років з дзвінком діти замість парт сідають на лаву свідків або ж на місце адвоката чи прокурора.

Сьогодні на уроці судять байдужість. Мама покинула дитину напризволяще. Підсудна на засідання не прийшла – і місце для обвинувачуваних порожнє. Після заслухання свідків та присяжних суддя зачитує вирок. «Винна», – оголосив рішення восьмикласник Сергій Дурдела, який часто на уроках виступає у ролі судді.

Як розповів тележурналістам каналу ZIK школяр-«суддя» Сергій Дурдела, йому доводиться важко, бо це дуже відповідальна робота. Адже, якщо колись в майбутньому не правильно винесеш вирок людині, можна все її життя зламати.

На судовому засіданні у ролі експерта сьогодні виступає Ігор Опшачук. Ще декілька років тому, пригадує, так само був суддею на уроках. Майбутній фах юнак обирав саме на таких уроках. Через півроку Ігор буде вже студентом юрфаку.

Попри серйозність справи, які розглядають у класі-суді, клітка в кутку кабінету завжди пуста. Вчителі так і не наважилися впустити туди людей.

Але навіть лише сама присутність у шкільному класі ґрат із замком дисциплінує дітей.

«На практиці це краще засвоюється. Діти мають змогу побачити весь «судовий» процес. У нас такі уроки проходять, починаючи з молодшої школи. Звісно, що школяри 1-3 класів є тільки активними слухачами такого дійства. А починаючи з 4-их класів, у нас учні активно беруть участь в таких уроках», – розповідає вчитель правознавства Галина Ящишин.

За її словами, ідея створити такий кабінет виникла після екскурсії до справжньої зали судових засідань. Діти все спостерігали з цікавістю. А оскільки право важко викладати дітям, вирішили у школі створити залу суду.

Учителі переконують: зацікавили школярів настільки, що тепер діти не лише набагато краще знають закони, а й мріють пов’язати своє майбутнє з правом.