У парламент закони, що стосуються пенсійної реформи потраплять у лютому.Про це сьогодні повідомив Сергій Тигіпко  під час представлення нового губернатора Тернопільської області.

Віце-Прем’єр розповів, що планується зменшити розмір максимальної пенсії. Згідно його пропозицій вона не може бути більшою за 12 мінімальних пенсій. На даний час це 8800 гривень. Крім того, Тигіпко пропонує зменшити пенсійні виплати держслужбовцям. Якщо згідно діючих норм чиновники при виході на пенсію отримують до 90% зарплати, то після реформи – 70-80%, а ті, хто хоче працювати після досягнення пенсійного віку – будуть одночасно отримувати не цілу пенсію, а половину.

У той же час Тигіпко пообіцяв, що держава буде виплачувати вчителям, лікарям та працівникам культури при виході на пенсію 12 мінімальних пенсій.

Також віце-прем’єр розповів про збільшення пенсійного стажу при виході на пенсію. Після реформи, щоб отримати мінімальну пенсію треба мати стаж, як мінімум, 15 років, тоді як зараз тільки 5 років. В середньому необхідний стаж для отримання пенсії уряд підніме на 5-10 років.

Крім того, Тигіпко розповів про збільшення пенсійного віку. З цього року для жінок вік виходу на пенсію підніматимуть на півроку. Таким чином, на кінець каденції Януковича пенсійний вік для жінок складе 60 років. Для чоловіків пропонується встановити планку у 62 роки, але з 2013 року.