У області створять групи з перевірки додержання транспортного законодавства. Відповідне доручення територіальному управлінню головної Державної інспекції на автомобільному транспорті  в Тернопільській  області  дав голова облдержадміністрації Михайло Цимбалюк.

Метою такого рішення є зміцнення дисципліни учасників дорожнього руху, запобігання дорожньому травматизму, посилення безпеки дорожнього руху та поліпшення стану доріг, вулиць і залізничних переїздів.

Також голова обласної держадміністрації доручив відділу Державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ України в області посилити контроль за дотриманням учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, технічним станом транспортних засобів та їх допуском до здійснення перевезень. Особливу увагу слід звернути на патрулювання залізничних переїздів та дотримання учасниками руху правил проїзду залізничних переїздів.

Крім того, до 15 листопада 2010 року буде проведено перевірку залізничних переїздів області на відповідність Інструкції з улаштування та експлуатації залізничних переїздів.

Тернопільській дирекції залізничних перевезень Львівської залізниці рекомендовано, з метою покращення безпеки руху через залізничні переїзди, за результатами перевірок в термін розробити заходи щодо усунення виявлених недоліків та подати Львівській залізниці і обласній державній адміністрації пропозиції щодо модернізації залізничних переїздів області або закриття переїздів з низькою інтенсивністю руху автомобільного транспорту, експлуатація яких є економічно недоцільною.