В церкві Різдва Христового, що у Тернополі на вулиці Руській досі невідремонтована підлога. На початку квітня цього року служителі храму помітили, що вона “просіла”. Пошкодження виявилось значним. У центрі Тернополя не один день працювало багато техніки та людей, але причину просідання підлоги у будівлі храму не знайшли. Відповідно, не відремонтували.

.

Церква Різдва Христового є однією із найстаріших споруд Тернополя. Її побудували ще на початку 17 століття. Сьогодні – це діючий храм Української Автокефальної Православної Церкви.

Спочатку підлога в церкві просідала трохи, каже протоієрей Ігор Прийдун. З часом руйнувалася збільшились. Тоді вирішили, що причиною “просідання” підлоги є надходження води у ґрунт. На початку літа працівники “Тернопільводоканалу” пошкодень труб, які проходять біля храму, не знайшли. При Тернопільській міськраді створили спеціальну комісію. Священики храму перекрили головний вхід у церкву. Натомість на Службу Божу парафіяни заходять боковими дверима і у першій частині храму, в місці “для вірних” продовжують відправу Богослужінь.

– Зараз просідання немає. Власне, з проектного інституту сказали, що вже до кінця тижня, якщо не буде подальшого просідання, будуть готуватися до реставраційних робіт.

Причини підмокання ґрунту під будівлею церкви Різдва Христового поки невідомі. Влада міста запевняє: проблему храму вирішать. Для цього працює спеціально створена комісія, – повідомляє TV-4.