До 1 серпня місцева влада планувала повністю ліквідувати торгівлю з автомобілів, що прижилась на вулиці Шептицького. Утім, зробити це завадили автомобілісти та… погода.

.

Не секрет, що у години пік цією ділянкою дороги ні пройти – ні проїхати. Нагадаємо, для цієї категорії торговців створили новий комунальний ринок. Він розташований на території колишньої автостоянки. Раніше цю ділянку орендувала Спілка автомобілістів, але міська рада відмовилась продовжувати із ними договір оренди. За словами міського голови Сергія Надала, затримка з переміщенням туди продавців з транспорту виникла якраз через автомобілістів.

– На сьогоднішній день більшість людей, які там тримають автомобілі, до цього віднеслись з розумінням. Частина людей категорично не хочуть йти з цієї стоянки, тому що їм немає де ставити машину. Для того щоб задовольнити потреби людей, щоб не було соціальної напруги, сьогодні міська рада пішла на те, що на земельній ділянці, яка належить комунальному підприємству «Тернопільбудінвестзамовник» і знаходиться поряд з автовокзалом, виділена спеціальна площа, де сьогодні роблять нову автомобільну стоянку. Я зустрічався з ініціативною групою людей, які тримають там автомобілі, і пояснив, що ніхто їх на вулицю викидати не буде. Ми спеціально для них обладнаємо нову стоянку. Більше того, ця стоянка робиться із розрахунку на 500 машин, а не на 300, як було на попередній, – розповів мер.

Окрім автомобілістів, перемістити людей, які торгують вздовж вулиці Шептицького, на територію цієї стоянки завадила і погода.

– Ми були готові до переміщення ще раніше, тому що там вже були підготовлені місця, зроблена розмітка, встановлені біо-туалети, зроблені необхідні загородження. На жаль, дещо нам зашкодила злива, яка пройшла. Тому що на ділянці, де зараз будується нова автостоянка, не можна було вести будівельні роботи. Зараз ми чекаємо поки все просохне і можна буде розпочинати роботи. Тоді ми автомобілістів переміщаємо на цю стоянку. А людей, які торгують на Шептицького, забираємо і поетапно переміщаємо туди на нове законне місце торгівлі, – пообіцяв Сергій Надал.

На думку міського голови, щоб доробити нову стоянку знадобиться біля двох тижнів. Відтак до Дня міста, проїзд на вулиці Шептицького буде повністю розчищений. Крім того, заплановано і проведення ремонту дороги на вулиці Оболоня. Допомагати місцевій владі ліквідовувати дорожню торгівлю будуть співробітники ДАІ. Але Сергій Надал не виключає, що знайдуться і невдоволені, які все одно прийдуть з пікетами під стіни мерії.