Сьогодні мала відбутись сесія міської ради. Але 5 червня міський голова Тернополя Сергій Надал підписав розпорядження щодо перенесення сорок восьмої сесії на невизначений термін. Цю сесію збирались відвідати мешканці гуртожитків “Тернопільбуду”, які знаходяться за адресами вул. Макаренка 6 та 7, Яремчука 37 та 39, Фабрична, 2. Попри її відміну вони все таки прийшли під міську раду.

До людей вийшов Сергій Надал,   який пообіцяв створити комісію з даного питання і скликати круглий стіл у міській раді. Хоча, зазначимо,  у нещодавно створену спеціальну комісію, у яку ввійшли представники міської ради та представники громадськості, чомусь не увійшов жоден з представників мешканців гуртожитків ТОВ «Тернопільбуд». Жителі гуртожитків спершу вирішили, що трапилась якась технічна помилка і тому письмово звернулись до мера міста з пропозицією внести зміни в склад комісії. Відповідь, яку вони отримали за підписом заступника міського голови Володимира Камінського, м’яко кажучи, їх дуже здивувала. Їх не допускають до роботи комісії як повноцінних членів даної комісії! У відповіді зазначається, що комісія переповнена і їх проблема буде вирішуватись без їх представництва.

Нагадаємо, працівники “Тернопільбуду” просили генерального директора ТОВ «Тернопільбуд», нинішнього депутата Тернопільської міської ради Василя Лила піти на поступки та дозволити працівникам «Тернопільбуду», які пропрацювали не одне десятиліття на підприємстві, приватизувати кімнати. Для цього Василю Лилу потрібно передати їх у комунальну власність. Але, як з’ясувалось, за це народний обранець просить від міста більше 9 мільйонів гривень.

“ТОВ «Тернопільбуд» просить розглянути на сесії Тернопільської міської ради питання щодо прийняття у комунальну власність територіальної громади м.Тернополя будівель гуртожитків за адресами: вул.. Максима Кривоноса, 6, Яремчука, 37 та 39, Макаренка, 6 та 7, Фабрична, 2, Лозовецька, 20 з виплатою ТОВ «Тернопільбуд» компенсації за дані будівлі гуртожитки. Загальна сума компенсації за вищенаведені будівлі гуртожитків становить 9 217 383, 68 гривні, в т.ч. ПДВ.”

Варто зазначити, що власники колишнього “Комбайнового заводу” і “Текстильного комбінату”, котрі не є тернополянами, передали усі гуртожитки в комунальну власність міста без будь-яких компенсацій. Питання чому Василь Лило, котрий є депутатом Тернопільської міської ради (представником громади) і екс-кандидатом на посаду міського голови, просить з місцевого бюджету немалої фінансової компенсації залишається відкритим.

Джерело: Погляд