24 листопада Євромайдан у Тернополі зібрав значно більше народу, аніж два дні тому. В полудень перед Тернопільським драмтеатром зібралися не тільки пересічні громадяни, яким не байдуже майбутнє України, а й депутати міської та обласної ради, студентська молодь та представники різних організацій міста, старші люди.

Євромайдан, сесіяСергій Надал, міський голова, провів на майдані позачергову сесію міської ради. Депутати зібралися, щоб вирішити питання щодо незмінності євроінтеграційного курсу України. Вони прийняли відповідне звернення до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України та лідерів країн ЄС.

Після прийняти цих рішень сесія засідання сесії завершилось, а на майдані продовжилось Народне віче. Хоча попередньо йшлося про те, що захід проходитиме без використання партійних символів, на майдані майоріли не тільки синьо-жовтий та прапор ЄС, а й стяги різних політичних сил.

Виступаючи перед зібранням, народний депутат Олексій Кайда, зазначив, що він не підтримує думку, що проводити віче необхідно без прапорів різних партій, адже саме це показує, що український народ може згуртуватися незалежно від політичних поглядів. Він також наголосив на тому, що Юлію Тимошенко треба звільнити з під варти, а міністра Миколу Азарова, навпаки, посадити за грати. Його виступ люди супроводжували вигуками «Ганьба!» та «За грати!». Якщо ж усі звернення, які будуть направлені до Верховної ради України не будуть взяті до уваги, то, за словами Олексія Кайди, буде розпочато процес імпічменту Віктора Януковича.

Перед присутніми також виступив голова обласної ради Василь Хомінець. Брали слово й молоді люди, й поважні тернополяни, які хотіли висловити свою думку. Переважно усі вони закликали тернополян не стояти осторонь подій, а приєднуватися до мітингів чи то у Тернополі чи в Києві. Завершилося народне віче приблизно через дві години.

Ольга Трач

Фото Kurt Lee

Євромайдан, сесіяЄвромайдан, сесіяЄвромайдан, сесіяЄвромайдан, сесія