Після призначення Степана Барни керівником Тернопільської ОДА ми поцікавилися, чого мешканці області очікують від його роботи. У опитуванні взяли участь понад дві тисячі читачів “За Збручем”.

Степан Барна і мегафонЗгідно результатів пану Барні доведеться добряче попотіти, щоб зламати суспільний стереотип, який склався щодо його персони.

Популістом і дешевим піарником нового намісника Порошенка на Тернопільщині вважають понад третина опитаних – 36% або 807 голосів. Така характеристика не з’явилася на порожньому місці, адже новоспечений чиновник більше 10 років в активній політиці. Його стиль “роботи” давно відомий тим, хто цікавиться.

20% та 454 тернополян взагалі нічого не чекають від Барни. Навіть дешевого піару?

Не знають що з себе представляє голова області ще стільки ж опитаних – 18%. Тобто, кожен п’ятий тернополянин губиться у здогадках, за які заслуги екс-нардепу довірили рідну область.

Скандали за участі близького сорадника Барни і екс-чиновника команди Хоптяна Івана Бабійчука не пройшли повз увагу 12% респондентів. Вони підозрюють, що кумівство і кулуарщина стане “фіромвим стилем” урядування новопризначеного діяча.

Менше чверті тернополян, все ж залишаються оптимістами і вірять, що призначення Степана Барни дасть свої плоди. Так, від ставленика Петра Порошенка чекають нечуваних і небачених в краї реформ (8%, 174 Голосів), скромної, тихої роботи на благо народу (8%, 172 Голосів), люстрації і покарання екс-регіоналів (6%, 127 Голосів).

Зауважимо, що рік тому суспільні сподівання після призначення передника на посаді Олега Сиротюка були значно кращими, але зовсім не справдилися. Степану Барні втрачати, схоже, нічого. Лише ефективні рішення, якісні кадри і швидкі реформи врятують його урядування від провалу.