Сьогодні, 22 листопада, на центральній площі Тернополя відбулася акція «Я обираю ЄС». Тернополяни вийшли в центр міста, щоб підтримати Європейський майдан, який діє у столиці. До акції приєдналися, як звичайні тернополяни, так і політики, студенти, були присутні активісти громадянської ініціативи «Третя Українська Республіка», «Молодої Просвіти», молодий народний рух, молодіжне крило партії «Удар» тощо.

– Ми вчора побачили, що громадськість і журналісти вийшли на Майдан незалежності у Києві, також їх підтримали опозиційні депутати. – говорить Андрій Копачівський, представник молодіжного крила партії «Удар». – Вони провели на Майдані цілу ніч зараз там уже більше трьох тисяч народу. Ми вирішили організувати такий же майдан у Тернополі спільно з іншими громадськими активістами та політичними партіями.

Звичайно, що до київських масштабів Тернополю було далеко, але Ігор Яворський, який сам побував на київському «Євромайдані», сподівається, що наступного разу людей збереться значно більше.

– Сьогоднішня політична ситуація в першу чергу залежить від нас, від нашої активної громадської позиції, – говорить Ігор Яворський. – Сьогодні нас дуже мало, але я вірю, що завтра нас буде більше. Все залежить від киян і нашої активної позиції у столиці. Говоріть всім, що 24 листопада о 12 годині біля пам’ятника Шевченку на Європейській площі збирається весь український народ, який повинен показати свою силу, свою волю, волю до справжнього європейського майбутнього.

Але не всі учасники акції, що відбулася у Тернополі, вірять у позитивне вирішення цієї проблеми.

– Проросійські сили грають свою гру, вони поставили спектакль, який називається «Українська євроінтеграція», і який українці спостерігали майже рік, – говорить Олександр Башта, громадський активіст. – Це був відволікаючий маневр, якщо говорити по військовому. На жаль, на це купилися всі, а тепер ми побачили реальні кроки по нашій євроінтеграції. І це ще найпростіше, а найстрашніше нас чекає попереду. Нас чекає звичайний економічний колапс, євроінтеграція нам не світить. Більшість людей навіть не розуміють, що це таке, і думають що це хороші дороги, доплати. У Європу не вступають – Європою стають, і насамперед треба мати європейське мислення.

Ольга Трач

Фото Kurt Lee

Євромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, ЄвросоюзЄвромайдан, майдан, Євросоюз