Тисячі тернополян зібралися 1 грудня на головній площі міста. Сюди вони прийшли, щоб висловити свій протест діям влади 30 листопада у Києві на Євромайдані.

ЄвромайданВелелюдне зібрання підтримали не тільки представники міської та обласної рад, а й духовенство.

– Дорогі брати і сестри, піднімаймося на мирне повстання, а якщо треба, то візьмемо зброю, і підемо на ту нахабну владу і знищимо її! – закликав отець Дмитро Лисак, настоятель Надставної церкви. – Український народе, молоде моя, я Вас благаю: «Не спіть!». Вставайте з колін, піднімайтеся всі, щоб тої влади не було, і була вона зметена з української землі. Ми є народ, ми є влада, ми їм платимо не для того, щоб вони з нас знущалися.

Після благословення святих отців, перед величезною кількістю людей міський голова Сергій Надал провів позачергову, сорок першу сесію міської ради. Участь у сесії взяли 46 депутатів. На розгляд виносилося два питання: «Про стан громадянських прав і свобод в Україні та підтримку євроінтеграційного курсу України» та «Про звернення щодо дотримання прав і свобод громадян України».

– Вчора президент України Віктор Янукович перейшов межу, – сказав міський голова Тернополя. – Кривавий розгін мирної демонстрації на європейському майдані, де стояли студенти і діти – це було оголошення війни власному народу. Тому сьогодні весь український народ не зважаючи на віросповідання, мову, соціальний статус чи партійну прихильність повинні об’єднатися заради одного – усунути від влади Януковича, Азарова і їхню орду. Президент України втратив моральне право бути захисником конституційних прав і свобод громадян, тому він повинен піти у відставку. Уряд повинен піти у відставку у повному складі. Необхідно провести детальне публічне розслідування подій 30 листопада, і всі винні мають бути притягнуті до найсуворішої відповідальності, тому що не притягнення за попередні злочини призвело до ще більших злочинів. Винні мають сидіти у тюрмі. Більше того, відповідальність має понести вся правоохоронна система України за втрату віри і поваги у людей. Злочинців у погонах повинні замінити зовсім інші люди. Необхідно провести нові вибори до Верховної ради України. На хвилі народного обурення Україна повинна обрати нову Верховну Раду, яка спільно з новим Кабінетом Міністрів і новим Президентом раз і назавжди приведе Україну до Європи. Нове керівництво держави повинно у швидкому темпі провести модернізацію України до європейських стандартів, і ми повинні назавжди стати невід’ємною частиною європейської спільноти. Цього можна досягти за допомогою страйку – мирної форми повної громадської непокори діючому злочинному режиму. Тернопіль, як і всі міста, має зупинитися, всі люди повинні вийти на майдани і площі. Викладачі зі студентами, підприємці, службовці, водії, робочі – всі повинні бути на майдані. Це наша вимога, це наша відповідь цій владі. Українська церква підтримує мирні акції протесту. Разом з нами церква і Бог. Я закликаю всіх, молодих, старих, відкиньте страх, не бійтеся, виходьте, тому що разом ми сила, з нами Бог і правда, і разом ми переможемо! – зазначив Сергій Надал.

Очільник Тернополя також зачитав численні звернення, до Президента Віктора Януковича, Кабміну, ВРУ, правоохоронців, керівників вищих навчальних закладів. Усі вони будуть направлені адресатам. На цьому робота позачергової сесії міської ради завершилась. А на Театральному майдані продовжило роботу Народне віче. Зокрема, було обрано членів страйкового комітету, який буде координувати подальшу роботу загальноміського страйку.

Ольга Трач

Фото Kurt Lee

ЄвромайданЄвромайданЄвромайданЄвромайданЄвромайданЄвромайданЄвромайданЄвромайданЄвромайдан