Цього року на Тернопільщині виникло три пожежі у храмах: в Гусятинському, Монастириському та Заліщицькому районах. Дотримуватися правил пожежної безпеки в церквах, особливо під час Різдвяних свят, закликають працівники управління Державної техногенної інспекції України в Тернопільській області, – передає TV-4.

– Необхідно забезпечити приміщення церков первинними засобами пожежогасіння. Обладнати системою автоматичної пожежної сигналізації, яка могла б своєчасно повідомляти на пульти централізованого пожежного спостереження про виникнення пожежі. Гасіння пожеж залежить від правильних дій. Якщо вчасно надходить інформація про пожежу, є в наявності первинні засоби пожежогасіння, її можна погасити на початковій стадії, – розповів заступник начальника управління Державної техногенної інспекції України в Тернопільській області Олег Балан.

Найчастіше причиною пожеж у церквах стають свічки. Тому рятувальники звертають увагу священиків та вірян саме на обережність під час богослужінь і просять із розумінням поставитись до застережень та вжити всіх можливих заходів щодо попередження займань. Після Богослужіння свічки запаленими залишати не слід, застерігають у Державній техногенній інспекції.

– Також потрібно дотримуватися правил безпеки під час Богослужіння. Це і поводження з відкритим вогнем – свічками, а також з кадилом, вуглики після Богослужінь потрібно загасити. Після закінчення Богослужінь впродовж години потрібно слідкувати за станом храму для того, щоб не виникла пожежа. Потрібно також своєчасно проводити заходи капітального характеру: обладнання церков блискавкозахистом, проведення обробки дерев’яних конструкцій, горищ, дахів культових споруд, – каже Олег Балан.