Вирішити проблему безпритульних собак у Тернополі сьогодні можна змінивши статус з безхатченків на  чотирилапих мешканців міста. Так званих муніципальних тварин. Таку ідею озвучили представники «Асоціації захисників безпритульних тварин «Ноїв ковчег».

Випадки цивілізованої опіки над собаками у світі вже є. Наприклад, турецьке місто Стамбул.

– Мер Стамбула, що він зробив. Він просто замучився боротися з проблемою. У свій час один чоловік сказав: «Якщо ти не можеш боротися із повстанням, треба його очолити». Що він і зробив цей мер Стамбула. Він зробив муніципальне підприємство. Сьогодні практично весь Стамбул – це зразкова територія утримання муніципальних тварин – котів, собак, ну і що там прийдеться, – розповіла активіст «Ноєва ковчегу» Олена Дейнека.

Представники Асоціації захисників безпритульних тварин сьогодні мають низку проектів, за допомогою яких можна перетворити Тернопіль на справді зразкове місто по відношенню не тільки до людей, а й до бродячих собак. Адже без тварин існування не можливе, переконує Олена Дейнека.

– В свій час місто Москва, під час проведення олімпійських ігор 80-го року, в цей час були винищені 99% всіх тварин, котрі проживали в місті. Пройшло вже більше тридцяти років і місто має величезну екологічну проблему: щурі, пацюки, комахи. Причому, уявіть собі, клопи у п’ятизіркових готелях. Тобто, порушений суттєво екологічний баланс. От ті тварини, котрих ми сьогодні не помічаємо, котрі живуть у наших підвалах, котрі живуть на вулицях – це санітари. Ми повинні бути їм вдячні, що вони живуть в нашому місті. Тому що вони винищують трупи пташок, якщо ви знаєте, скільки загинуло їх цієї суворої зими, це не тисячі, а десятки тисяч. Але ви їх не побачите на вулиці, тому що їх під’їдають безпритульні тварини. Те, що робиться в наших підвалах, ми повинні бути вдячні нашим котам і тим же самим собакам. Те, що в нас немає часом тарганів чи інших комах, це все ті тварини, котрі нам допомагають. Ми повинні знати, що в нас є партнери, невидимі партнери, котрі нам допомагають, – наголошує захисниця тварин.

Яким шляхом піде Тернопіль у вирішенні проблеми безпритульних собак напряму залежить від місцевої влади. Наразі ж потуги мерії та понад триста тисяч гривень, які щороку на це виділяють з бюджету, особливих покращень не принесли. Принаймні такої думки дотримуються активісти «Ноєва ковчегу».