Цього річ держава недофінансувала освітню галузь Тернополя майже на 40 мільйонів гривень. Зокрема, понад 15 мільйонів бракувало для виплати зарплати вчителям. Тому місцевим освітянам довелося «вмикати» режим економії. В першу чергу, кошти заощаджували на теплі.

– У нас по галузі освіти 25 мільйонів витрачається на теплопостачання. Відповідно, 5-10% економії на кожному закладі – це виливається у великі кошти в цілому для міста. Кожен із закладів розробив план економії коштів. Завдяки цьому вдалося дещо перекрити недостатнє фінансування. І до кінця року у нас залишається заборгованість по галузі освіти 4,7 мільйона гривень. Це зарплата, – повідомив заступник міського голови Леонід Бицюра.

У міській раді сподіваються, що до кінця року цю заборгованість вдасться погасити.

– 15 грудня відбудеться сесія обласної ради. До того часу буде засідання комісії з питань бюджету обласної ради, на якому будуть розглядатися наші звернення. Ми сподіваємось на те, що із того обсягу дотацій, які отримає наша область, ми зможемо дофінансувати освіту, – говорить Леонід Бицюра.

А ось прогнози на наступний рік ще більш невтішні. За попередніми розрахунками, держава недофінансує освітню галузь міста на 46 мільйонів гривень. З них 30 мільйонів – це заробітна плата вчителів і вихователів.