Ще у минулому році розпочалась реконструкція тернопільського замку. Ремонтні роботи тривають ще й досі. Цього року на реконструкцію в бюджеті передбачено 900 тисяч гривень. У міській раді кажуть, що частково ці гроші вже освоєні.

.

Зі сторони озера вже повністю відремонтована одна сторона. Пофарбована в колір. Зараз будуть проводитися роботи з внутрішньої сторони замку, зі сторони входу. Відпрацьовується питання з ліквідації тріщини, яка утворилася з правої сторони замку, зі сторони пологового будинку. Єдина затримка зараз якраз із цим. Тому що виникли додаткові непередбачувані роботи, які треба буде зробити щодо усунення дощової води з-під фундаменту і з-під стін замку. Можливо, ще буде потреба в експертизі грунтів, на яких стоїть замок для того, щоб знати, який вид робіт для підсилення стіни, розповів начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Микола Круть.

Водночас, як запевняє чиновник, наразі реконструкція замку йде за графіком. Якщо так буде і надалі, то до кінця цього року зовнішні роботи будуть завершені. А ось внутрішнє оздоблення замку планують розпочати лише наступного року. Але для цього потрібно ще кілька мільйонів гривень.

Для повної реконструкції треба дуже багато коштів і часу. Проектанти пропонували опустити рівень грунту поверхні до первинного. Адже на даний час замок не відповідає первинному вигляду. Десь 1/4 фундаменту знаходиться під землею. А якщо зняти горизонт грунту орієнтовно на 8 метрів, тоді ми зможемо побачити замок, яким він був раніше. При вході у замок мали б бути високі сходи, замок мав бути огороджений кам’яним муром, на якому був би кований  паркан і ковані ворота. Для того, щоб все це зробити потрібно не один мільйон гривень. Тому на даному   етапі ми ремонтуємо замок, щоб він мав охайний і презентабельний вигляд. А щоб зробити всі внутрішні роботи, щоб замок не руйнувався і міг спокійно експлуатуватися, потрібно ще біля 3 мільйонів гривень на ремонт косметичного характеру, додав Микола Круть.

Також поки остаточно невідомо і чи буде у тернопільському замку розташований Палац урочистих подій, як це планувала попередня влада.

Тернополяни мають вирішувати, що там буде. Чи музей історії Тернополя, чи місце для прийому офіційних делегацій і проведення урочистих подій, а можливо навіть частину замку віддадуть під готель. До речі, за кордоном така практика є досить поширеною. Частину замку відводять під готелі, щоб він себе окуповував. Люди, які мають можливість зупинитися у такому готелі і заплатити високу ціну за проживання, своїми коштами роблять внесок в утримання замку. Щоправда, я не знаю, чи у нас готові люди віддати частково замок під готель. Тому зараз стоїть питання ефективного використання замку, підсумував Микола Круть.