Як тільки водойми покриваються льодом, любителям зимової риболовлі не сидиться вдома. За словами рятувальників, щороку в Україні під кригою гинуть люди. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже вона ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини.
Ледь Тернопільський став устиг замерзнути, як бажання впіймати рибку взяло верх – і на кризі опинився не один рибалка. А середня товщина льоду наразі лише 5 сантиметрів. Виходити на кригу при такій товщині небезпечно, – запевняє помічник начальника управління з питань взаємодії зі ЗМІ та зв’язків з громадськістю ГУ МНСУ в області Петро Черничук.
Нерідко на першій кризі опиняються і діти. Рятувальники закликають батьків оберігати своїх чад від прогулянок по замерзлих водоймах. Особливо дорослим слід бути пильними у дні, коли діти не відвідують школу.
Як розповів Петро Черничук, для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 сантиметрів. Для групи людей крига повинна бути більше 15 сантиметрів, не менше 25 – для катання на ковзанах.
Рятувальники пояснюють: якщо крига під вашими ногами проломилася і ви опинилися у воді, перш за все варто опанувати себе і намагатися вибратись на поверхню, лягти на живіт чи на плечі, зайнявши своїм тілом якомога більшу площу, та кликати на допомогу.
Ірина Шуптарська, ІНТБ