У березні Тернопільський міськрайонний суд виніс відповідну постанову – про застосування примусових заходів медичного характеру.

Йдеться про молодого жителя одного із райцентрів області, який на вулиці Валовій у Тернополі напав на перехожого, побив, зв’язав паском і відвів у міліцію. Коли ж черговий міськвідділу звільнив бранця від пут і намагався з’ясувати, що ж насправді сталося, молодик ще раз накинувся на бідолашного з побоями. Міліціонери мусили помістити войовничого чоловіка у камеру попереднього утримання. Там він розтрощив меблі, пластикові перегородки, лаявся, кричав, погрожував. Цю пекельну ніч міліціонери запам’ятали надовго. Затриманий запевняв, що він аґент розвідки, впіймав шпигуна.

Було порушено кримінальну справу – за хуліганство. Проте підозри міліціонерів стосовно психічного захворювання та неосудності затриманого справдилися – це підтвердила судово-психіатрична експертиза.

Біографія цього 26-річного чоловіка ще раз свідчить, як можна непомітно перейти у «задзеркалля». Зростав нормальним, вчився у школі, коледжі, мав сім’ю, дітей і раптом два роки тому його охопила манія багатства: позичав і не повертав гроші, видавав із себе багача. А згодом почав називатися агентом розвідки, “водяною” людиною.

Хворий чоловік став небезпечним для оточуючих, тож його спровадили у лікарню.

Ольга Кушнерик, «Свобода»