Тернопільські патрульні формують базу даних велосипедистів міста. Роблять це для того, щоб у випадку крадіжки цього транспортного засобу можна було легше його знайти. Це суто місцева ініціатива, яку взялися запровадити працівники УПП в Тернополі.

– Розпочався велосипедний сезон і почастішали випадки викрадення велосипедів, – каже Олег Сроковий, заступник начальника Управління патрульної поліції в Тернополі. – Тому ми вирішили при створити базу даних велосипедів. Коли патрульні зустрічають велосипедиста, то пояснюють йому, що ми формуємо базу даних велосипедів і для чого це робимо. Вони фотографують велосипед та записують особисті дані його власника і все це вносять в базу даних. Це допоможе при крадіжці велосипеда швидше знайти і повернути його власникові. Це також попередження для злодіїв, що поліція бере на контроль викрадення велосипедів. Це суто тернопільська ініціатива, а повноважень створити всеукраїнську базу даних у нас немає, тому виходимо з такою пропозицією на Департамент патрульної поліції та Міністерство внутрішніх справ.

Наразі у базі даних поліції є вже більше сотні велосипедів. ті,хто хоче, щоб їхній двоколісний друг потрапив у цю базу, необхідно просто звернутися до патрульних.

Начальник Тернопільської патрульної поліції Володимир Струк також зазначив, що незабаром відновлять велосипедне патрулювання парків міста.

– До кінця тижня нам мають передати велосипеди, які були закуплені міською радою для патрулювання парків минулого року, – повідомив Володимир Струк. – Ми перевіримо їхній технічний стан і будемо виїжджати у парки. До речі, проводитимемо патрулювання спільно з кінологічною службою. В літку у парках вживання наркотиків звичне явище, а з собаками, які навчені шукати наркотики, це простіше буде виявити.

Ольга Трач

Фото автора