Через зміни у законодавстві – кількість крадіжок в Україні зросла. Така негативна тенденція спостерігається і в Тернопільській області. За словами начальника обласної міліції Федіра Бортняк, це наслідок змін у законодавстві, які стосуються зменшення суми збитків для порушення кримінальних справ.

–        Ще рік тому мінімальний збиток, з якого наступає кримінальна відповідальність становив більше 900 гривень. І давайте пометикуємо: в Підгаєцькому районі багато можна знайти таких помешкань, звідки можна вкрасти на 900 гривень? Зараз така сума для порушення кримінальної справи становить 94 гривні і 10 копійок, – описує логіку процесу міліційний генерал.

Окрім того, каже Федір Бортяк, вплинуло на таку статистику і посилення вимог щодо дотримання обліково-реєстраційної дисципліни.

–        Кожен співробітник знає, що за приховування злочину від реєстрації можна не тільки позбутися роботи, а й попасти до криміналу і потрапити за решітку.

Також, як припускає головний міліціонер області, люди почали більше довіряти міліції. Громадяни отримали впевненість у тому, що їх не будуть водити за носа і вводити в оману, ховаючи заяви у шухляду.

Як бачимо, у збільшенні кількості майнових злочинів є дві сторони медалі.