Депутатів нового скликання Верховної Ради запропонували розсадити “в шаховому порядку” (тобто посадити впереміш представників різних партій). З такою пропозицією, як повідомляють “Українські новини”, виступив новообраний депутат від націоналістичної партії “Свобода” Ігор Мірошниченко.

На його думку, подібна розсадка завадить депутатам голосувати чужими картками за відсутніх колег. Мірошниченко зазначив, що практика голосування чужими картками суперечить конституції і що “Свобода” буде боротися з цією практикою в новому парламенті.

Новообраний депутат додав, що заради підтримки порядку в парламенті його соратники з “Свободи” навіть готові сидіти поруч зі своїми ідеологічними супротивниками – комуністами.

Відповідно до статті 84 Конституції України, голосувати депутат Верховної Ради повинен особисто. Однак в парламенті склалася практика голосування за відсутніх колег. Опозиція вимагала ввести спеціальну технічну систему (так звані “сенсорні кнопки”), яка зробить можливим тільки особисте голосування. Однак у правлячій Партії регіонів, серед депутатів якої практикується голосування за відсутніх колег, відкрито проти цього. “Ось ви мені дзвоните зараз, а я в кулуарах, – заявляв депутат від ПР, голова парламентського комітету Володимир Макеєнко. – У залі йде голосування. Давайте говорити правду. Голосувати кожному за себе – неможливо”.

В даний час депутати у Верховній Раді розсідаються за фракційною ознакою – соратники по фракції (партії) сидять поруч один з одним.

У парламенті нового скликання, як зазначає “Сегодня”, депутати від правлячої Партії регіонів планують зайняти той же сектор, що і в попередній Раді – ліву половину залу (якщо дивитися від президії). Там же, в лівій половині, швидше за все розташуються комуністи (у попередній Раді вони були в коаліції з регіоналами, в новому парламенті, як стверджує лідер комуністів Петро Симоненко, його соратники в коаліцію входити не будуть). У правій половині залу – якщо, звичайно, пропозиція про “шахову розсадку” не буде прийнята – при такому розкладі розташується опозиція (“Батьківщина”, УДАР, “Свобода”).