Три роки тому підприємство «Бучачагрохлібпром» заклало яблуневий сад. Зараз його площа – 605 гектарів. В перспективі фрукти постачатимуть не лише на внутрішній, а й на зовнішній ринок.

Гадз Петро, Люшняк МиколаТридцять сортів яблук, груші та сливи. Плодові дерева у саду підприємства «Бучачагрохлібпром» вирощують згідно технологій. Першою зацвіла груша. Дерево добре перезимувало і дало хорошу закладку.

«Всюди полив, шпалера, підтримка, під кожне дерево даємо воду, у нас є можливості його і підживити через воду і цього року, в принципі, вже надіємося зібрати 40 тонн груші з гектара» – каже голова наглядової ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Петро Гадз.

Українські яблука вже встигли «посмакувати» на міжнародних виставках. Фахівці відзначають високу якість продукту. «Поставимо хороші холодильники і фасувальну машину, сучасну логістику, це дасть можливість вийти на зовнішні ринки: на Арабський ринок, на Північну Європу і Прибалтику» – вважає Петро Гадз.

Окрім саду аграрій заклав і свій розсадник, тож тепер немає необхідності купувати саджанці за кордом. «В нас саджанець акліматизований, маємо хороші результати. От однорічка практично 100% прижилася, наступного року це вже буде хороший саджанець» – розповідає Петро Гадз.

У найближчій перспективі – будівництво фруктосховища на 20 тисяч тонн і сучасної фасувальної лінії. Триває тендер, у якому бере участь 18 компаній. Це дасть можливість людям купувати свіжі, якісні українські яблука цілий рік, а не лише восени. Сад оглянув народний депутат України Микола Люшняк. Зазначив, сьогодні на законодавчому рівні фермери не мають таких відшкодувань, як у інших країнах. Тому законотворцям потрібно над цим працювати.

«Такі сади – це сотні робочих місць, коли ми приїжджаємо сюди в період обрізки чи збирання урожаю тут гамірно, як у вулику, працює близько тисячі людей на збиранні, на обрізці. Це є робочі місця, людям не треба виїжджати. Це є наша українська інвестиція і сьогодні Парламент має проявити таку законодавчу ініціативу, щоб ця інвестиція з кожним роком збільшувалася» – каже народний депутат України Микола Люшняк.