В Україну щорічно надходить від 5 до 8 млрд. доларів грошових переказів від мігрантів, які офіційно працюють за межами країни.

Про це сьогодні на прес-конференції в повідомили голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі та національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Василь Костриця, пише Економічна Правда

“У минулому році Україна отримала близько 5 млрд. доларів, які надіслали трудові мігранти до своїх домівок”, – сказав Профазі.

Костриця додав, що у докризові роки сума коштів, які українські заробітчани переказували своїм родинам в Україні, становила близько 8 млрд. доларів.

За підрахунками експертів вихідці з нашої області складають від 8 до 10% від загальної кількості українських трудових мігрантів. При цьому більшість з них працюють у розвинених країнах ЄС, де заробітки суттєво вищі, ніж, скажімо в Росії. Отже і середня сума коштів, які наші земляки присилають додому – вища від середньої по країні. Неважко підрахувати, що 10% від 5 мільярдів доларів становитиме 4 мільярди в гривневому еквіваленті.

Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні підкреслив, що міграція може бути дуже корисною як для країни, з якої походять мігранти, так і для країни, яка приймає їх для працевлаштування, але лише за умови ефективного управління міграційними процесами.

Костриця додав, що світова економічна криза призвела до зниження доходів мігрантів, а в результаті – і до зниження обсягу грошових переказів.

Генеральна Асамблея ООН за рекомендацію Економічної та Соціальної ради оголосила 18 грудня Міжнародним днем мігранта. Так що завтра, у десятків тисяч заробітчан з Тернопільщини професійне свято.