Тижневик “Коментарі” сьогодні оприлюднив традиційний щоквартальний рейтинг діяльності голів обласних адміністрацій. Цього разу підводилися підсумки 4-го кварталу 2010 року та підсумки року.

У цьому списку голова Тернопільської ОДА Валентин Хоптян посів 23-тє місце. Вперше за історію рейтингу Тернопільщина опустилася на  найнижче серед  західноукраїнських областей місце і на одну сходинку нижче попереднього показника за підсумками 3-го кварталу 2010 року.

Але будьмо справедливі до цього місця у рейтингу Хоптян не має жодного стосунку, бо очолив Тернопільщину наприкінці грудня. Рейтингове місце більше є результатом діяльності команди Михайла Цимбалюка, який не зумів покращити рейтинг, що залишив по собі Ярослав Сухий. Загалом, це підсумки роботи нової владної команди Януковича на Тернопільщині. Нагадаємо, що  Валентин Хоптян  практично не змінив команду, яка відповідає за господарський блок питань. Свої посади зберегли перший аграрний заступник Василь Коломийчук та промислово-комунальний заступник Микола Головач.

Екс-керівник Тернопільщини, а нині – очільник Львівської ОДА Михайло Цимбалюк посів у цьому рейтингу 19 місце. В попередньому опитуванні Львівщина займала теперішнє наше 23-тє місце. В обох випадках рейтингові дані відображають динаміку роботи Василя Горбаля.

Показовим для нових керівників областей будуть підсумки роботи за півріччя. Динаміка змін покаже наскільки правильний шлях вони обрали при визначенні пріоритетів діяльності. Наприклад, Валентин Хоптян робить ставку на відродження тваринницької галузі та виведення з тіні великого і середнього бізнесу. Якщо результати роботи у першому напрямку у статистиці не скоро знайдуть відображення, то позитивні зрушення у другому – дадуть однозначний приріст в економічних показниках. Бажання, з яким новий намісник області взявся за втілення проектів, налаштовує на позитив. Звичайно, будуть проколи. Не все задумане вдасться здійснити, але за умови реалізації хоча б частини планів, особливо тих, що стосується покращення інфраструктури на селі(освітлення, шкільні туалети) владі буде чим звітувати перед столицею.

Нагадаємо, що  рейтинг  тижневика  «Коментарі» складено на основі порівняння діяльності губернаторів більш, ніж за 20 критеріями – від економічних і соціальних до демографічних та екологічних – виключно на основі офіційних даних Держкомстату.

Перше місце у рейтингу зайняв голова Рівненської ОДА Василь Берташ, регіон якого був у числі лідерів протягом усього 2010 року, зайняв у рейтингу губернаторів. Друге місце в річному рейтингу і перше – за підсумками четвертого кварталу зайняв губернатор Волині Борис Клімчук.

Найгірші результати отримали керівники Харківської, Чернігівської та Сумської областей.

З попередньою версією рейтингу голів ОДА можна ознайомитися тут.