Сьогодні наше місто відвідав командувач Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України генерал-майор Юрій Думанський.

На обласному збірному пункті Тернопільського обласного військового комісаріату під його безпосереднім керівництвом відбулося показове інструкторсько-методичне заняття, присвячене дотриманню заходів безпеки особовим складом облвійськкомату і 162 територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом під час організації та проведення заходів командирської підготовки та виконання завдань повсякденної діяльності. Даний захі проходив з нагоди початку у Збройних Силах України нового навчального року, який в українській армії розпочався 1 грудня.

Головна мета заняття, до якого було залучено весь особовий склад обласного та районних військкоматів краю, полягала в удосконаленні військовослужбовцями теоретичних знань та практичних навичок, пов’язаних із дотриманням заходів безпеки під час проведення занять чи навчань, а також у повсякденній діяльності.

На навчальних місцях військовослужбовцям розповіли про заходи безпеки при поводженні зі стрілецькою зброєю, отруйними речовинами, під час експлуатації техніки та виконання ремонтних робіт тощо. Особливу увагу при цьому було приділено наданню першої медичної допомоги.

Звертаючись до присутніх командувач Західного оперативного командування зазначив, що кожен військовослужбовець повинен усвідомити, що немає нічого ціннішого, ніж його життя і здоров’я, а також життя і здоров’я рідних, близьких та товаришів по службі.

– У ході занять ми не лише намагалися довести вимоги правил техніки безпеки, а й найбільш наочно продемонструвати військовослужбовцям, держслужбовцям та працівникам ЗС України наслідки, які можуть виникнути при їх порушенні, – підкреслив генерал-майор Юрій Думанський.

Зокрема, під час практичних занять спільно із представниками управління МНС України в області військовослужбовці військкомату попрактикувалися у гасінні пожежі, де під керівництвом досвідчених вогнеборців вони отримали реальний досвід пожежогасіння.

Василь Лабай

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Фото автора