Свобода підніме Щепановського на шаблі?“Свобода” вважає незадовільною роботу Тернопільської РДА щодо виконання програми соціально-економічного розвитку.


На черговій сесії Тернопільської районної ради фракція “Свободи” запропонувала визнати роботу Тернопільської райдержадміністрації щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку незадовільною.

Під час обговорення цього питання заступник голови Тернопільської районної ради Романом Наконечний у своєму виступі, аналізуючи фактичний стан виконання програми, зазначив: “Завдання, визначені у програмі на 2010 рік, не виконано. Так, 2/3 промислових підприємств за минулий рік не виконали своїх виробничих програмних завдань. Фактично левову частку наповнення бюджету Тернопільського району в 2010 році здійснювало лише одне підприємство. У сільському господарстві не виконано програмного завдання із валового збору зерна. В будівельній галузі вдвічі зменшилися обсяги будівництва. В транспортній галузі за 2010 р. на 14,2% зменшився обсяг перевезення вантажів. 2010 р., порівняно з попередніми роками, істотно погіршився інвестиційний клімат, скоротився загальний об’єм прямих іноземних інвестицій в економіку району. Цінова й кредитна політика 2010 року не сприяла розвиткові вітчизняного виробництва, оскільки розміри надання кредитів виробникам у порівнянні з попередніми роками значно зменшилися, процентні ставки за придбання сільгосптехніки місцевими виробниками держава не повертала, дотації сприяння розвиткові тваринництва не було надано”.

Голова фракції ВО “Свобода” в Тернопільській районній раді Богдан Лихий у своєму виступі закликав адекватно оцінити соціальний та економічний стан району, при цьому зазначивши: “Які б “хороші” показники малювала адміністрація у своїх звітах, мешканці району в повсякденному житті мають змогу реально оцінити, чи їм стало краще жити, чи ні. Депутати вкотре побачили “жонглювання цифрами” – чиновники намагалися порівнювати ті показники, які було вигідно порівнювати. Насправді кількість підприємств, що наповнюють бюджет, скоротилась, більшість заходів щодо ремонту шкіл, дитсадків, бібліотек, клубів, медичних закладів, будівництва та реконструкції інших об’єктів, включених до програми, не виконано. Тому не зрозуміло, в чому ж полягав соціальний та економічний розвиток Тернопільського району”.

Проте свободівці виявилися єдиними, критиками роботи райадміністрації. Під час голосування щодо оцінки роботи команди Щепановського-джуніора Партія регіонів завдяки голосам БЮТу, “Нашої України”, УНП, “Фронту Змін” забезпечила “одобрямс” серед більшості депутатів райради, та протягнула необхідне для РДА рішення.