У приміщенні філармонії на неділю запланована обласна звітно-виборна конференція Української народної партії. Йтиметься про кадрове питання. Головне.

Тернопільською УНП від моменту заснування в кінці 90х- керує нардеп Ярослав Джоджик, фігура неоднозначна, але в області впливова. До недавнього часу партії вдавалося показувати добрі результати на всіх виборах. УНПісти за останні 10 років завжди перебували поряд з владою – і Тернополі,  і в районах. Навіть зараз у них третя за чисельністю, після “Свободи” і ПР фракція в обласній раді. А от недавні вибори до місцевих рад УНПісти відверто провалили: у міській ради і них два депутати, замість десятка, як раніше. Не краща ситуація і в районах. УНПістів повідсували від влади в Тернопільській та Бучацькій райадміністраціях. Найбільшим мінусом для цієї сили став відвертий конфлікт з ВО “Свобода”. Джоджик своїми статтями та виступами по телебаченню відверто “мочив” Тегнибока і його команду. Позитиву для УНП це не принесло аж ніякого, тільки розізлило місцевих свободівців. А вони ж тепер – влада.

Отже, сьогодні більшість делегатів налаштована змінити керівника. За однією версією, Джоджик сам подасть у відставку, бо втомився самотужки тягнути партійне фінансування, за іншою молоде покоління скине свого учителя, бо вважає, що той не дає їм розправити крила. Наші джерела кажуть, що на вакантну посаду претендують заступник голови облради Олег Боберський, головний по туризму в ОДА та колишній Тернопільського району Володимир Болєщук, колишній керманич Бучацького району Тарас Пастух. Також не виключається поява серед кандидатів імен голови міської організації партії Михайла Джуса або, навіть, забудовника, який балотувався від УНП на посаду мера Тернополя Ігоря Гуди.

Інше наше джерело каже, що всі ці люди можуть і не домовитися між собою. Тоді виникне патова ситуація, і Ярослава Джоджика всім миром попросять це трохи покерувати партією.

Андрій Мальований, За Збручем