Сьогодні, 25 грудня, західні християни і частина християн східного обряду святкують Різдво Христове.

Перед святом Різдва з посланнями до вірних та церков звернулися патріархи та предстоятелі християн; в їхніх посланнях цього року знову згадано про важкі обставини економічної кризи та її наслідків.

Зокрема Патріарх Константинопольський і Вселенський Варфоломій І наголосив, що “багато з наших друзів та товаришів зазнають жахливих страждань внаслідок теперішньої кризи. Є незліченне число безробітних, нових бідних, молодих людей, чиї мрії обрубано…” Тому, закликає Вселенський Патріарх, “як вірні християни, ми маємо нести всім нашим стривоженим братам і сестрам не лише “хліб насущний”, Яким є Христос, що лежить у пеленах у простих яслах у Віфліємі, але й матеріальний хліб виживання і все, що “належить до тілесних потреб” (Якова 2.16)… Нині є час для ясного й точного втілення слів апостола: “Покажіть мені віру свою ділами своїми” (Якова 2.18)”, повідомляє РБК-Україна.

Папа Римський Бенедикт XVI, Патріарх Заходу, сьогодні виголосив традиційне послання Urbi et Orbi (“Місту і світові”).

Ввечері п’ятниці понтифік відслужив різдвяну месу в храмі Святого Петра в Римі. У своїй проповіді Бенедикт XVI закликав до припинення насильства у світі та нагадав вірним про потребу “істинного братства”, передає радіо “Свобода”.

До вірних Англіканської церкви та громадян Сполученого Королівства, Канади, Австралії, Нової Зеландії та інших держав, де вона є головою, з різдвяним посланням сьогодні звернеться глава Англіканської церкви королева Єлизавета ІІ.

Як відомо, православні та греко-католики святкують Різдво 7 січня. Вони користуються Юліанським календарем, або новим стилем. Римо-католики, таким чином, відзначають це свято на два тижні раніше.