Як ми вже писали, попри підписані меморандуми і численні обіцянки жителям Малашівців, ніхто і не збирався припиняти вивіз туди сміття після 1 листопада.

Саме ця дата фігурує у меморандумі, підписаному між громадою села мерією та обладміністрацію. У ньому представники влади брали на себе зобов’язання до 1 листопада завершити рекультивацію звалища.

Аж ось на прес-конференції 4 жовтня Роман Заставний відкрив усі карти – до 1 листопада ніхто не збирався завершувати рекультивацію.

– Її неможливо завершити до цього часу, ми говорили про це неодноразово (ВИЯВЛЯЄТЬСЯ!!! – ред.). Програма рекультивації розрахована на 2009-2011 роки, – повідомив Заставний.

Він додав, що не бачить жодних передумов для того, щоб не возити сміття в Малашівці, оскільки місто виграло всі суди.

Продовжувати ж дію меморандуму мер на має наміру, мовляв, це тільки розігріє ситуацію.

– З малашівською громадою вестимемо діалог, адже виділені кошти на оздоровлення їхніх дітей та дорослих, на закупівлю медичної техніки – понад 500 тис. грн. І це не підкуп людей – це соціальний пакет, який мав бути ще у попередні 35 років, – переконує мер. – А якщо буде перекриття дороги, то вирішуватимемо ці проблеми в межах діючого законодавства. Оскільки усі правові підстави для вивозу сміття у нас є.

Найцікавіше, що зовсім недавно начальник міського управління житлово-комунального господарства Олег Соколовський на прес-конференції запевнив журналістів, що новий полігон для вивозу сміття у Миролюбівці здадуть вчасно і вже з 1 листопада туди можна буде розпочати возити відходи замість Малашівців.

Затримка, за його словами, лише за купівлею машини для тюкування сміття. Коштів на неї у міськради немає. Відтак сміття й надалі возитимуть в Малашівці.

Питання лиш, чи стерли пам’ять жителям села надані їм у вигляді матеріальної допомоги гроші. Останні, як відомо не пахнуть. Можливо, з ними вивітрилися і сморід, на який неодноразово нарікали малашівчани, а разом з тим «зітруться» з пам’яті усі обіцянки- цяцянки влади.

Для інших же громад ці цяцянки мають стати хорошим уроком. Особливо напередодні виборів, коли у наших розвивається талант фантазувати і дар переконання.