.

У мережі з’явилися фото розкішної яхти “Паллада”, яка належить Патріарху Російської Православної Церкви Кирилу.

.

Яхта пришвартована на причалі біля Валаамського архіпелагу на Ладозькому озері, біля Валаамскої резиденції Патріарха. На ній у 2010 році Кирило здійснював круїз по Волзі, відвідуючи Ярославську та Ростовську єпархію.

“Паллада”, яка, ймовірно, коштує від 4 мільйонів доларів, всередині оздоблена світлим деревом і обставлена вишуканими меблями, картинами та дзеркалами.

В одній зі спалень є величезне ліжко. Також на борту є кухня, ванна з душовою кабіною, велика їдальня і вітальня з барною стійкою.

На сайті Варлаамского монастиря зазначено, що яхту Російській Православній Церкві подарувала компанія “Лукойл” ще в 2005 році, а раніше вона належала президентові Володимиру Путіну.

“Яхта “Паллада” була побудована за голландським проектом на Московському суднобудівному заводі і спущена на воду в 2003 році. Протягом двох років вона перебувала в розпорядженні Управління справами Президента Росії. Нинішнього року яхта була придбана нафтовою компанією “Лукойл” спеціально для подальшої передачі Російській Православній церкві”, – йдеться на сайті монастиря.

Яхта може розмістити до 8 гостей в 4 каютах.

Російську православну церкву вже не раз критикували за надмірності, які погано в’яжуться з аскетичними християнськими ідеалами. Так, під час візиту Кирила в Україну влітку 2009 року, папараці сфотографували на руці патріарха дорогий швейцарський годинник марки Breguet.

З корпусом з білого золота і ремінцем зі шкіри крокодила, такі годинники коштують від 28 тисяч євро.

Цікаво, що під час того ж візиту в Україну, в прямому ефірі каналу “Інтер” патріарх Кирило говорив про те, що поширення невтримних споживчих стандартів західного світу є загрозою.

“Якщо все суспільство стане на шлях нестримного споживання, то земля наша цього не витримає”, – сказав тоді він.