Голова села Теляж Сокальського району Львівської області Ярослав Кравченко надіслав листа з ультиматумом президенту України.

Він вимагає підвищити українцям зарплату до 20 тисяч гривень та повернути плату за компослуги на рівень 2004 року. Якщо президент не виконає озвучені вимоги, Кравченко погрожує зібрати в райцентрі мітинг, та ініціювати похід на Київ, щоб домогтися відставки діючої влади.

“Країна доведена до краю. Прийшла весна, і селяни, які вже вдруге довірили мені керувати сільрадою, приходять і плачуться. Навіть не мають грошей, щоб засіяти поле. Мішок добрив – 200 гривен. А всі ж старші люди пам’ятають час, коли він коштував 7-10 гривень”, — пояснив у коментарі Gazeta.ua Ярослав Кравченко.

Сільський голова каже, що обурений сучасним станом освіти і медицини. Зазначає, що ще пам’ятає час, коли в школі за державні гроші закупляли портфелі, зошити та ручки. Кравченко вважає, що так має бути і зараз.

Він зазначив, що отримав інформацію, про плани Януковича змінити конституцію, де офіційно відмінить всі соціальні гарантії.

„В конституції буде зазначено ледь не дослівно: Освіта-за гроші, безплатна медицина – забудьте, пенсію беріть де хочете”, — сказав Кравченко.

Сільський голова вимагає, щоб президент офіційно заявив про відмову від зміни конституції, і оприлюднив програму, за якою він планує поетапно виконувати всі інші вимоги ультиматуму. Лише за такої умови керівник сільради відмовиться від ідеї вести людей на Київ.

Т Е Л Я З Ь К А  С І Л Ь С Ь К А  Р А Д А

СОКАЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

80015, Вул. Ланковецька, 56 а с. Теляж Сокальського р-ну Львівської обл

25  березня 2011 року вих. №  95/02-21

Президенту України, Кабінету міністрів України, Верховній Раді України.

УЛЬТИМАТУМ

Враховуючи постійне невиконання та порушення вище заголошеними Конституційних норм України щодо:

– безоплатності та все доступності у сфері освіти та медицини;

– права кожного громадянина України на працю та заробіток;

– невідповідності пенсій та зарплат реальному прожитковому мінімуму;

– соціального захисту на випадок безробіття;

– доступності до природних ресурсів України;

– гідних умов життя громадян України;

передбачаючи реальну загрозу узурпації влади олігархічними кланами,

ВИМАГАЄМО:

1.   Негайно припинити всі спроби будь-яким чином змінити Конституцію України.

2.   Негайно привести всі нормативно-правові акти у відповідність до Конституції.

3.  Розпочати процес повернення у власність та адміністративне управління Держави стратегічних та важливих об’єктів, заводів і фабрик, чим забезпечити створення до 2012 року затребувані робочі місця та реальне наповнення Державного бюджету.

4.  Розпочати процес з забезпечення та отримання громадянами України до 2012 року пенсій та зарплат не нижче Європейських – 2,5 тисячі доларів – 20 тисяч гривень станом на сьогоднішній день.

5.  До початку реалізації пункту 4 негайно забезпечити громадян України – в тому числі селян, членів ОСГ – отриманням соціального захисту з тимчасового безробіття.

6.  До початку реалізації пункту 4 повернути ціни на український газ та електричну енергію для населення, квартплату та компослуги – до рівня 2004 року.

7.   Забезпечити негайно та у повному об’ємі: права громадян на безоплатність та вседоступність у сферах освіти (в тому числі – у вищих навчальних закладах) та медицини, задоволення реальних потреб установ освіти та медицини.

8.   Забезпечити негайно та у повному обсязі розподіл відповідної частини доходу  державного бюджету на ремонти доріг державної та комунальної власності кожній дорозі, яка потребує ремонту – а не окремо взятим об’єктам – пропорційно до площі даних доріг.

Термін виконання дійсного ультиматуму – до 1 травня 2011 року.

У разі невиконання вимог дійсного – 3 травня 2011 року Телязькою сільською радою Сокальського Району Львівської області буде ініційовано мітинг у районному центрі – м. Сокаль Львівської області – з приводу організації та проведення пішого маршу на Київ.

Андрій ЯНОВИЧ, Газета по-українськи