Депутат Тернопільської обласної ради від УНП, начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей висловив стурбованість щодо проблем виходу на пенсію працівників культури, які сьогодні працюють на неповну ставку, –  пише сайт УНП.

«Коли ми говоримо сьогодні про прийняття пенсійної реформи, а людина працює на 0,5 ставки, то треба працювати 2 роки, щоб мати 1 пенсійний рік. А хто на 0,25 – це 4 роки працювати. Щоб заробити пенсійний стаж, працівникові сільського клубу треба працювати аж 120 років!», – наголошує Григорій Шергей.

За його словами, прийнятий закон «Про культуру», ст. 29  передбачає, що з 2012-го всі працівники цієї галузі мають працювати на повну ставку. Він вважає, що таку норму треба було вводити давно. За умови його реалізації  «у Тернопільській області додатково на заробітну плату треба було б виділити 12 мільйонів гривень, аби всі працівники, які сьогодні працюють за штатним розписом, могли у 2012 році працювати на повну занятість».

Окрім того, очільник обласної культури виступає за оптимізацію існуючої мережі закладів культури, адже ухвалений закон передбачає створення в Україні з наступного року такої базової мережі з закладів, які є виключно юридичними особами.