Вони називають себе “правовірними греко-католиками”, тоді як офіційна Українська греко-католицька церква не визнає цю релігійну течію.

Ці Праведні католики вже обладнали собі своєрідний релігійний куточок з статуєю Матері Божої та іконами на місці розваленої каплиці, яку тернопільська міська влада знищила через спробу несанкціонованої забудови у парку.

Перед вівтарем навколішки моляться адепти нової релігійної течії. Спілкуватися з перехожими люди не хочуть.

Натомість тернополяни, які гуляють парком розповідають, що цей релігійний куточок був створений ще минулого року, спочатку на це ніхто не звертав уваги , а зараз вже з’явились й інші релігійні атрибути.

– Я тут гуляю кожного дня практично і була свідком, як ці люди фактично відновили рлігійну діяльність. Обурена бездіяльністю міської влади, яка нібито поставила тут сонячний годинник, за яким ніхто не доглядав, а зараз це вже – руїни. Куди дивляться правоохоронці, на мою думку, це не правомірно, повинен ж бути якийсь механізм, щоб навести нарешті в парку порядок, – розповідає жителька Тернополя Галина Яцишин.

Теоретичною і практичною базою для секти, яка виникла у Тернополі на Співочому полі, є так зване, об’явлення Божої Матері. Секта пропонує вчення про новий богородичний завіт, що за своєю суттю означає усунення Христового Заповіту.

Марія Бойко, Тернопільська Липа