Вибори губернатора Каліфорнії, що пройшли 2 листопада, виграв кандидат від Демократичної партії Джеррі Браун, який обіймає посаду генпрокурора штату, повідомляє Associated Press.

Брауну, який вже займав пост губернатора Каліфорнії з 1975 по 1983 роки, вдалося випередити кандидата від Республіканської партії Мег Уїтмен (Meg Whitman), в минулому гендиректора інтернет-аукціону eBay.

На посаді губернатора Каліфорнії демократ Браун змінить Арнольда Шварценеггера, що представляє Республіканську партію. Шварценеггер обирався губернатором Каліфорнії два терміни поспіль і, за законодавством штату, не міг виставляти свою кандидатуру на минулих виборах. На Джеррі Брауна заборона на третій термін, введений в 1990 році, не поширювалася.

На виборах сенатора від штату Каліфорнія перемогу також здобула представниця Демократичної партії Барбара Боксер (Barbara Boxer), яка боролася за четвертий термін у верхній палаті Конгресу США. Боксер перемогла Карлі Фіоріни (Carly Fiorina) – колишнього виконавчого директора Hewlett-Packard.

2 листопада вибори губернаторів пройшли в 37 штатах. Крім того, обиралися 435 депутатів нижньої палати Конгресу США і 10 сенаторів. У нижній палаті, за попередніми даними, республіканці отримали більшість – як мінімум 229 з 435 місць. У Палаті Представників Конгресу США попереднього скликання у демократів було 255, а у республіканців – 178 місць.