Любителям риболовлі доведеться трохи потерпіти. З першого квітня і до десятого червня триватиме нерест. Тож ловити рибу на Тернопільщині можна буде на особливих умовах і у спеціально визначених місцях. На період нересту всі річки, водосховища та ставки області оголошують нерестовищами, – повідомляє TV-4.

Рибалки на час нересту мають задовольнятись лише кількома виділеними для них місцями. Все це – аби вберегти рибу, яка розмножується, від знищення. Рибалити можна буде лише однією донною вудочкою з одним гачком, або спінінгом, з берега.

– Забороняється також користуватися плавзасобами в цілях любительського спортивного рибальства за виключення транзитного проходу, форс-мажорних обставин. Звичайно, якщо людина тоне, то потрібно її врятувати. Але для потреб любительського рибальства це забороняється, – пояснює провідний іхтіолог, завідувач сектору використання і відтворення водних живих ресурсів Тернопільдержрибоохорони Інна Гоч.

Наказом начальника Тернопільдержрибоохорони визначено перелік місць, дозволених для аматорської риболовлі. Увесь перелік можна побачити на сайті відомства. На Тернопільському ставі дозволили ловити рибу у час нересту від бази спортивного товариства „Гарт” до причалу катера навпроти готелю „Тернопіль”. Усіх, хто порушуватиме заборони, чекає покарання: попередження або штраф. Якщо рибалка користується аматорськими знаряддями, але ловить рибу у недозволеному місці, то за це загрожує штрафом від тридцяти чотирьох до ста сімдесяти гривень. За грубе порушення рибалка заплатить від триста сорока до шістсот вісімдесяти гривень.

– До грубих порушень належать електролов, вилов сітками та застосування вибухових речовин, – зазначила пані Гоч.

Вилов риби в межах не передбачених правила спортивного і аматорського рибальства. Не слід забувати, що норма вилову риби – 3 кг на водоймах загального користування і 5 кг – на водоймах, переданих громадським організаціям. І якщо людина виловлює більше за один день, то це є порушення і відповідно інспектори за таке штрафують.

Найбільшу загрозу для прісноводних водойм області несе браконьєрство, з яким боротися непросто, кажуть у держуправлінні. Повідомляти про порушення можна цілодобово за номером телефона двадцять сім – сімдесят – тридцять чотири.